Sportovně-turistický kurz 8. tříd

Přinášíme vám krátkou reportáž z vodáckého výcviku 8. tříd.

V týdnu od 19. do 23. června se obě osmé třídy zúčastnily sportovně-turistického kurzu v jižních Čechách. Základnou se jim stal kemp Krkavec nedaleko Veselí nad Lužnicí. Po příjezdu do kempu absolvovali dvouhodinovou instruktáž, po které bylo jasné, že všechny posádky zvládnou absolvovat obě přichystané trasy bez komplikací.

V úterý je čekala kratší trasa vedoucí Veselím nad Lužnicí, během které si nováčci vše ‚‚osahali“, a připravili se tak nejen na středeční vodácký duatlon, ale především na čtvrteční 20kilometrovou trasu po Nežárce.

Zajímavou a napínavou podívanou přinesl středeční duatlon, který se skládal z běhu na 800 m a jízdu na lodi. Byli jsme svědky neuvěřitelných výkonů, kterým vévodila situace se zlomeným pádlem, kdy se zadák rozhodl seskočit z lodi, doplavat si pro nové pádlo a naskočit zpět na loď.

Opravdovým zážitkem byl pak čtvrteční sjezd Nežárky, kdy všechny posádky zvládly překonat dvě ‚‚šlajsny“, vykoupat se v jezu, kde si mohly pod vedením instruktora Pavla vyzkoušet, jak funguje tzv. vývar, který bývá při zvýšené hladině vody nebezpečný, a všichni se mohli, opět pod vedením instruktorů, vyřádit přecházením po lodích, nebo lodní bitvou.

Každý den byl pro všechny dobrovolníky připraven ranní běh, případně kruhový trénink, kvůli kterému si pravidelně přivstalo přes deset účastníků výcviku.

Kurz byl doplněn turnajem ve stolním tenisu a petanque, koupáním a dalšími sportovními aktivitami, ale nezapomněli jsme ani na kulturní program. Zpívání při táboráku, nebo tradiční klání družstev ve hře Aktivity doplnily už tak nabitý program.

Všichni osmáci se po celou dobu kurzu chovali týmově a zodpovědně, a tak největší starostí zdravotnice byly štípance od komárů, které sice byly nepříjemné, ale celkový zážitek nemohly pokazit.

Závěrečné pasování na vodáky si tak všichni skutečně zasloužili a pevně doufáme, že pro nováčky to nebyla jejich poslední ‚‚voda“ v životě.

Odkaz na galerii z kurz najdete zde.