Sportovně – adaptační pobyt 9. tříd

Deváťáky čeká náročný školní rok. Tak jsme pro ně přichystali akci, která jim měla usnadnit vstup do, pro jejich život, klíčového ročníku. Jak? Více se o tom dočtete v krátké reportáži.

Po třech letech se žáci 9. tříd vrátili na “místo činu”. Tentokrát kopec na Vyhlídku v Češkovicích neabsolvovali jako nováčci na druhém stupni, ale jako čerství deváťáci, které v letošním školním roce čeká mnoho klíčových momentů, s nimiž se každoročně musí vypořádat právě jen žáci posledního ročníku základní školy. Abychom jim vstup do závěrečného školního roku usnadnili, uspořádali jsme pro ně speciální adapťák, který jim byl ušit na míru. A co za dva a půl dne stihli? Šest šedesátiminutových lekcí češtiny a matematiky, cvičné cermat testy, turnaj ve fotbale a přehazované, kimovku propojenou s češtinou, oslavu 15. narozenin spolužáka, stezku odvahy nachystanou samotnými deváťáky, třídní chvilky, kdy se řešil školní ples, nebo akce pro prvňáčky. Program byl nabitý, ale i tak měli všichni dostatek času sami na sebe a po dvou měsících prázdnin se tak zase naladit na fungování v třídním kolektivu.
Galerii z “boot campu” si můžete prohlédnout zde.