LVK 1. stupeň Karlov

V neděli 25. února odjeli naši žáci prvního stupně na výběrový lyžařský výcvikový kurz. Cestovali jsme na severovýchod republiky až k penzionu Pod Kloboukem v obci Karlov. Kousek odsud leží nejvyšší vrchol Moravy a českého Slezska – Praděd.  Sympaticky vyhlížející areál nás přivítal nedostatkem sněhu. V celém Karlově po vydatných deštích a teplotě vysoko nad nulou jezdila pouze jedna lanovka a jedna kotva. Začali jsme proto za sněhem dojíždět – jednou do skiareálu Kopřivná a dvakrát na Praděd – tam nás čekala modrá, slunečními paprsky zalitá obloha, osvětlovala bohatou sněhovou nadílku, která pokrývala malebnou krajinu, jenž se pod námi rozprostírala. Ubytování jsme měli v malém rodinném penzionu, který jsme měli plně k dispozici. Rovněž péče kuchařek a pomocného personálu velmi chválíme. Stravování bylo zajištěno formou plné penze, u várnic s nápoji si mohl každý žák snadno doplnit chybějící tekutiny. Přes podmínky jarního lyžování se mnohým sjezdařům podařilo zdokonalit svou lyžařskou techniku. Také začátečníci, kteří na lyžích stáli poprvé, zdolávali na konci kurzu sjezdovou trať velmi obstojně, naučili se vyjet na vleku. Ve středu pršelo, a tak jsme po krátké dopolední procházce  zamířili odpoledne do aquaparku v Bruntále. Lyžařský výcvikový kurz jsme všichni hodnotili velmi kladně, protože kromě lyžování jsme se  naučili povlíkat postele, neztrácet věci, nezapomínat oblečení na svah nebo lyže v autobuse. Žáci si pochvalovali nejen sportovní aktivity a ubytování, ale také pozitivní atmosféru, která na výcviku panovala, množství zajímavých přednášek a kvalitní večerní program, který vyvrcholil ve čtvrtek akcí „Karlov hledá talent“.

Více fotek naleznete v Galerii.