Klimatýden – Zahrada u řeky

V rámci projektu Klimatýden navštívili žáci 8. A v úterý 10. 6. 2024 jedno z pracovišť školského zařízení pro environmentální vzdělávání – LIPKA a to Zahradu u řeky, certifikovanou přírodní zahradu. Žáci zde načerpali spoustu informací a inspiraci při návrhu změn, které navrhují a realizují v rámci projektu a budou pozitivním přínosem pro řešení klimatické krize v rámci školy. V praxi viděli řešení zelených střech, propojení nádrží na vodu s jezírkem a dešťovým záhonem. Dozvěděli se, k čemu slouží mulčování, co to je Sluneční past i jak správně vybudovat zvýšené záhony. Inspirací byla také solární sušička nebo zídka, která neslouží pouze jako hmyzí hotel, ale i broukoviště nebo úkryt pro drobné živočichy. Seznámili se také s hmyzem v zahradě, včelami samotářkami a zkoumali je pomocí mikroskopu a krabičkové lupy, do které je možné hmyz chytit a posléze opět vypustit. Návštěvu Zahrady u řeky můžeme určitě doporučit jako inspirativní, relaxační a vzdělávací místo nejen pro děti, ale i dospělé.

Více fotek naleznete v Galerii.