Galavečer k zahájení oslav 50. výročí otevření nové školní budovy

Kdo procházel v úterý 25. června dopoledne kolem naší školy, musel si zcela jistě myslet, že škola simuluje hromadnou evakuaci nebo velké stěhování národů. Od školy odjíždělo až šest autobusů, které se v pravidelných intervalech vracely ať už prázdné, nebo opět plné až po střechu.
Teprve v 5 hodin večer pozorným divákům na balkonech přilehlých panelových domů neuniklo, že do autobusů nastupují lidé všech věkových kategorií oblečení do slavnostních rób, a tudíž že nastal dlouho očekávaný den D. Den, kdy naše škola zahájila oslavy 50. výročí otevření nové školní budovy v brněnském divadle Radost.
Přes 230 diváků se jelo podívat na to, jaký program současní i bývalí žáci školy připravili do komponovaného pořadu, který měli možnost vyzkoušet na dvou dopoledních generálkách. A aby to byly generálky veřejné, kde by si mohli ověřit reakce publika, pozvali na ně všechny své spolužáky a seniory z obcí Hostěnice, Mokrá-Horákov a Velatice.
V představení, které kombinovalo všech sedm forem divadla, vystoupilo přes 80 účinkujících, a dalších 20 osob se podílelo na technické stránce představení. Pro mnohé žáky školy to bylo úplně první veřejné vystoupení, a pro většinu z nich rovnou na prknech, která znamenají svět. Měli tak jedinečnou možnost si vyzkoušet, jak těžký je život divadelního herce, tanečníka, nebo zpěváka. Hodiny čekáte, abyste se pak na pár minut mohli ukázat rodičům, učitelům a kamarádům, dostalo se vám od nich zaslouženého aplausu, a pak zase jen čekáte. Ale úplně všichni svůj první “divadelní” den zmákli na jedničku. A za to patří dík jak jim, tak všem pedagogům, kteří se podíleli na choreografiích, scénářích, režii a dohledu nad malými umělci.
Večerní představení pak bylo obohaceno o pasáže, ve kterých jsme se loučili s letošními deváťáky, kteří byli na galavečer pozváni jako čestní hosté. Zazpívali společnou píseň s prvňáčky, byli oceněni za své výkony nejen ve studiu a dostali možnost se rozloučit se svými vyučujícími.
Na všechny diváky čekalo překvapení v podobě vystoupení finalisty soutěže Československo má talent, komika Richarda Nedvěda, který vykouzlil úsměv na tváři úplně všem, a to nejen v hledišti, ale i v zákulisí.
Žádný článek nezprostředkuje všechnu tu energii, radost a dobrou náladu, která se nesla celým večerem. Možná se to ale podaří fotogalerií a videozáznamem, který najdete zde.
Na závěr musíme poděkovat všem, kteří tuto akci, jež jen potvrdila, že naše malá škola dokáže opravdu velké věci, finančně podpořili. Velké díky tedy patří obcím Hostěnice, Mokrá-Horákov a Velatice (zástupci obcí měli možnost předat ocenění žákům devátých ročníků) a firmám Tasy s.r.o., V&V Elektro, s.r.o., Heva Jihlava a sklenářství Richter Mokrá-Horákov.