Výukový pořad Vesmírný modul pro 5. ročník

Informatika, robotika, přírodověda, vesmír a Smart Bricks.

V pondělí 29. 1. 2024 zavítala do naší školy společnost Smart Bricks s výukovým programem Vesmírný modul. První část programu byla věnována obecným informacím a videím o vesmíru, Sluneční soustavě, podrobněji Marsu a vozítku Curiosity, jak takový modul vypadá a co dokáže.

Druhá část programu už byla praktická. Žáci si ve dvojicích pomocí návodu na tabletu postavili svůj vesmírný modul a následně si na tabletu vyzkoušeli základy programování. Své výtvory poté díky naprogramování uvedli do pohybu, mohli přidat i různé zvukové efekty.

Dětem se výukový pořad velmi líbil, bylo to příjemné propojení hry s informatikou. Zpětnou vazbou pro ně byl modul pohybující se dle kroků v jimi vytvořeném programu.

Tímto programem jsme zároveň v obou třídách uzavřeli učivo přírodovědy na téma Vesmír.

Více fotek v galerii.