Výlet na míru

V úterý 4. 6. 2024 se 48 žáků z 2. – 5. ročníku vypravilo na již tradiční Výlet „na míru“ – tentokrát do Galerie Skleněnka, malé ruční sklárny v Březině u Tišnova. Výlet pro nás připravila CA Úsměv a sponzoroval ho Klub rodičů.
Ve Skleněnce byli žáci seznámeni s historií výroby skla, s různými druhy jeho zpracování, v minigalerii si prohlédli skleněné výtvory i sklářů z jiných malých skláren a také výstavu obrazů brněnského naivního malíře Dušana Chaloupky. Pozorně sledovali, jak přímo před jejich očima pod rukama paní majitelky vzniká malý skleněný delfínek. Všichni si vyrobili originální náhrdelníky nebo náramky ze skleněných korálků, korálky si děti samy vybíraly v korálkovém „moři“. Měly také možnost zakoupit si pěkný skleněný suvenýr a opéct si na zahradě špekáček. Zbyla i chvilka na hraní :-).

Více fotek najdete v Galerii.