Týden duševního zdraví

"Všichni máme duševní zdraví. Je součástí našeho celkového zdraví stejně jako naše tělesné zdraví. Duševní zdraví zahrnuje emoce a pocity, myšlení a nálady. Naše duševní zdraví na tom bude občas líp, občas hůř, stejně jako naše tělesné zdraví. Být duševně zdravý neznamená být stále šťastný a pozitivní, i lidé s dobrým duševním zdravím mají dobré a špatné dny. Avšak někdo, kdo má dobré duševní zdraví se s větší pravděpodobností dokáže vyrovnat s celou škálou emocí."

Naše škola zapojila do projektu Národního ústavu pro duševní zdraví “Duševní zdraví a jeho psychosociální podpora na školách.”

Na druhém stupni příští týden v hodinách výchovy k občanství a výchovy ke zdraví zrealizujeme čtyři aktivity:

  • Kompas duševního zdraví
  • Stres a jak se s ním vypořádat
  • Techniky na zmírnění stresu a mozek a jeho funkce
  • a obdržíte krásnou příručku “Duševní zdraví.”