Robotická zvířata v 5. třídách

V pondělí 25. 3. k nám opět přijela společnost Smart Bricks, tentokrát s výukovým programem Robotická zvířata, který propojoval učivo přírodovědy 5. ročníku o exotických zvířatech a informatiku (digitální kompetence).

V tomto programu jsme se zaměřili  na zvířata – roboty využívaná k pozorování živých zvířat v divočině z nevídané blízkosti. Díky krátkému úvodnímu videu o životě goril v pralese, které se podařilo natočit velmi zblízka právě díky robotickému mláděti gorily vyslanému do středu tlupy, si děti dokázaly lépe představit využití podobných modelů ve volné přírodě kdekoliv na Zemi.

Ze sady LEGO® Spike Ecoteam děti ve dvojicích nebo trojicích vytvořily gorilu právě pro tento účel. Naprogramovaly její chůzi či schopnost vyhýbání se překážkám. Programovaly buď v obrázkovém, nebo řádkovém editoru programovacího jazyka na bázi Scratch.

Výukový pořad děti velmi zaujal, byly aktivní a všem se podařilo model sestavit a uvést do pohybu. Touto formou je zvládnutí základů programování pro děti úplná hračka! 

Další fotky najdete v Galerii.