Exkurze Dalešice a Třebíč – 9.A/B

Pro deváťáky byla připravena jedna z posledních akcí jejich studia. Jeli se seznámit s technickou stránkou elektrárny Dalešice a prohlédnout si Staré židovské město v Třebíči. Uspokojeni tedy mohli být, jak technici, tak i humanitní nadšenci. V Dalešicích prohlídka trvala asi hodinu a půl a při ní jsme si prošli technické zázemí elektrárny a také jsme shlédli instruktážní video o elektrické energii. Na závěr jsme si prohlédli i hráz, jednu z největších sypaných hrází na světě, a určitě jsme ji v duchu srovnávali s brněnskou přehradou, která je asi přece jen známější, i díky populárnímu koupání, které je v Dalešicích přece jen omezeno. Poté jsme se naším autobusem přesunuli do Třebíče, abychom se prošli historickým centrem,
prohlédli si Baziliku Panny Marie a sv. Prokopa a zakončili návštěvu na Karlově náměstí, jedním z největších svého druhu v Evropě, kde jsme si dopřáli malé občerstvení, před návratem domů. Škoda jen, že náš výlet ukončil poměrně silný déšť, který zasáhl Třebíč a okolí a nevyplatilo se čekat, až ustane. Do autobusu jsme nastupovali víceméně promočení na kost, ale cestou domů jsme se všichni usušili a při výstupu v Mokré již zase svítilo slunce, takže výlet skončil s úsměvy nejen na tváři, ale i v duši.

Více fotek v Galerii.