Družinový květen 2024

Družina již druhým měsícem funguje v náhradních prostorách, ve třídách prvňáků, ale i tak není o zážitky nouze.

V měsíci květnu jsme prošli další, tentokrát pohádkovou, stezku, ve dnech ředitelského volna se nás také pár sešlo a udělali jsme si výpravu po dětských hřištích v Mokré i v Horákově. Vyrobili jsme si krásný herbář, navštěvovali jsem les a tvořili květinové obrázky. Protože kytek byla všude spousta, hráli jsme si i na květinářství nebo na obchod s kamínky a také jsme založili šnečí farmu, učili jsme se o hmyzu a vytvořili krásný tématický plakát. Vyráběli jsme „kolečkovníky“, díky kterým jsme se snažili pochopit, čeho všeho jsme součástí. V měsíčním plánu jsme měli téma Zvířata a jejich mláďata, a tak jsme byli moc šťastní, když jsme na vlastní oči mohli vidět kvočnu s malými kuřátky.

Více fotografií najdete v Galerii.